Fotky

Do tohoto finálového turnaje se postupovalo z okresních a krajských kol. Z každého kraje a každé kategorie postoupila dvě nejlepší družstva. Další 3-4 týmy pak ještě mohly startovat díky divoké kartě šachového svazu nebo pořadatelů. Z původních 1054 družstev, která se zúčastnila okresních kol tak zůstalo nejlepších 90 družstev pro tento finálový turnaj. Celkem tedy přijelo do Zlína okolo 450 šachistů a asi 200 trenérů, učitelů a rodičů.

A žáci naší školy s paní učitelkou Ptáčkovou byli mezi nimi.

Turnaje proběhl 21. až 22. června 2016 v Kongresovém centru Zlín. Pořadatelem turnaje byl Šachový klub Zlín z pověření ŠSČR, spolupořadatelem Univerzita Tomáše Bati Zlín.

Hráli se tři samostatné turnaje (v kategoriích 1. až 5. třída ZŠ, 6. až 9. třída ZŠ, střední školy). Teprve podruhé v historii však hrály všechny tři na jednom místě. A historicky úplně poprvé se hrály všechny na jednom místě a současně.

Originální propojení šachu, vzdělání, kultury a designu (díky spolupráci šachového klubu, univerzity a místa konání) našlo odezvu v celém městě i kraji.
  • hrálo se na devět kol, švýcarským systémem
  • družstva byla čtyřčlenná, s možností mít až dva náhradníky
  • každý hráč měl na partii 20 minut a navíc pět vteřin za každý tah
  • bodovalo se původním olympijským způsobem, tj. rozhodoval součet bodů ze všech šachovnic
V kategorii I. stupeň ZŠ, tj. 1. – 5. třída, jsme dopadli velmi dobře. Naše škola se umístila na pěkném 6. místě z 32 týmů.
Družstvo složené: 1. Filip Rokoš 6 bodů, 2. Dalibor Golka 4 b.; 3. Tereza Šulcová 6 b.; 4. Matěj Komora 2/4 b. a Michal Špriňar 3/5b.

V kategorii 6. – 9. třída jsme se umístili na 19. místě z 28 družstev.
1. Lukáš Ranný 1,5 b.; 2. Tomáš Jindra 3,5 b. ; 3. František Marek 3,5b.; 4. Václav Ulrich 8 bodů z devíti

Nejvíce bodů pro své družstvo získal Václav Ulrich, který mimo jedné partie vše vyhrál.