Fotky

Ve středu 30. 11. 2022 se na naší škole konal okresní přebor škol v šachu. Prezentovalo se pouze osm přihlášených družstev  z pěti škol. Z toho naše škola postavila tři čtyřčlenná družstva v kategorii 1. - 5. třída  a jedno družstvo v kategorii 6.-9. třída. Turnaj se hrál systémem každý s každým dvakrát tempem 10 minut na partii s přídavkem 5 vteřin na tah. V kategorii  1.–5. třída s náskokem vyhrálo družstvo A  ZŠ Josefa Gočára Hradec Králové. Na druhém místě se umístilo družstvo C naší školy, třetí skončily Třebechovice. Boje na šachovnicích byly vyrovnané, družstva si brala body mezi sebou a do posledního kola nebylo rozhodnuto o konečném pořadí.
Kategorii  6.–9. třída jasně ovládl obhájce prvenství Biskupské gymnázium Hradec Králové, jehož hráči ztratili pouze jednu remízovou partii. Ostatní zápasy byly zajímavější, protože žádná partie neměla předem jasného vítěze. V těsném boji o druhé místo byli šťastnější šachisté naší školy před ZŠ Bezručova HK a překvapivě k velké radosti všech skončili na druhém místě. První tři školy v pořadí získaly pohár, diplom a všichni účastníci za sportovní výkon drobnou cenu.
První dvě družstva z každé kategorie postupují do krajského přeboru škol v šachu, který proběhne v březnu v Třebechovicích.